Real i Bajern prvi učesnici četvrtfinala Lige šampiona (VIDEO)

Fudbaleri Bajerna iz Minhena plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su u Londonu pobedili Arsenal sa 5:1 u revanš meču osmine finala tako da su se u četvtrfinale plasirali ukupnim rezultatom 10:2. Arsenal je odlično odigrao prvo poluvreme, koje je dobio sa 1:0, a strelac gola bio je Tio Volkot. U 53. minutu Levandovski je bio siguran izvodjač penala za 1:1. Arjen Roben je u 68. minutu savladao golmana Davida Ospinu za 2:1. Daglas Kosta je u 78. minutu povisio na 3:1, a onda je Arturo Vidal u 80. i 85. minutu postavio konačnih 5:1.

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su u gostima posle preokreta pobedili Napoli 3:1, u revanš meču osmine finala. Napoli je prvo poluvreme završio sa prednošću od 1:0, a strelac je bio Dris Mertens u 24. minutu. Real je izjednačio u 52. minutu golom Serhija Ramosa. Samo pet minuta kasnije Ramos je bio najviši u skoku, a loptu je usput zakačio Mertens i tako je doveo van domašaja golmana Pepea Reine, i Real je poveo 2:1. Alvaro Monata je u nadoknadi vremena postigao gol za konačni rezultat ove utakmice.