Srbija čvrstom odbranom i efikasnim napadom rasturila Grčku (FOTO)

Košarkaška reprezentacija Srbije deklasirala je selekciju Grčke sa 93:61 (23:15, 22:7, 21:14, 27:25) na međunarodnom turniru „Trofej Beograda 2017“. Iako se očekivala jako neizvesna utakmica do nje ipak nije došlo pošto je rezultatska neizvesnost trajala samo pet minuta. Srbija je došla do pet poena prednosti sredinom prve četvrtine kada je bilo 9:4, a već do kraja tog perioda uvećala prednost na osam razlike (23:15).  U drugoj četvrtini viđena je izvanredna odbrana Srbije, za koju Grci nisu imali rešenje. Gosti su u tom periodu igre postigli samo sedam poena pa se na veliki odmor otišlo sa ogromnom prednošću Srbije (45:22).

Isti scenario na terenu viđen je i u nastavku utakmice kada su razigrani igrači Srbije pogađali su iz svih pozicija na oduševljenje oko 6.000 prisutnih gledalaca u dvorani. Srbija je na kraju imala fantastičan procenat šuta za tri poena (10-13), a iako na ovom meču nije igrao Miloš Teodosić, puleni Aleksandra Đorđevića zabeležili su čak  29 asistencija. Srbiju su do pobede predvodili Bogdan Bogdanović sa 14, Vladimir Lučić sa 13 i Boban Marjanović sa 11 postignutih poena, dok je najefikasniji u Grčkoj bio Janis Burusis sa 13 poena. U nedelju od 21 čas igra se poslednji meč na turniru „Trofej Beograda 2017“ kada će Srbija igrati protiv reprezentacije Crne Gore.