Zlatne medalje u spustu pripale Ilki Štuhec i Beatu Fojcu (FOTO, VIDEO)

Slovenačka skijašica Ilka Štuhec osvojila je zlatnu medalju u spustu na Svetskom prvenstvu u švajcarskom Sankt Moricu. Štuhec je trku završila za minut, 32 sekunde i 85 stotinki i tako došla do prve medalje na prvenstvima sveta. Srebrnu medalju osvojila je Austrijanka Stefani Venije sa 40 stotinki zaostatka, dok je trećeplasirana Amerikanka Lindzi Von bila 45 stotinki sporija od pobendice.

Švajcarski skijaš Beat Fojc osvojio je zlatnu medalju u spustu u konkurenciji muškaraca. Fojc je do prvog zlatnog odličja u karijeri na prvenstvima sveta došao je u vremenu od minut, 38 sekundi i 91 stotinke. Srebrnu medalju osvojio je Erik Gej iz Kanade, dok se bronzanim odličjem okitio Austrijanac Maks Franc.